Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Lesku


Zawartość stron


Logo RPO 2018
Projekt „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie leskim (III)" współfinansowany ze środków EFS
w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VII Regionalny rynek
pracy Działanie 7.2 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy - projekty  pozakonkursowe PUP

 

Okres realizacji projektu: 01.01.2017 r. – 30.04.2018 r.

Wartość projektu: 735.740,00 zł.

Cel projektu: Podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 r.ż. zarejestrowanych w PUP Lesko.

Do udziału w projekcie zapraszamy:
osoby powyżej 29 roku życia, zarejestrowane w PUP Lesko jako osoby bezrobotne zakwalifikowane do I lub II profilu pomocy, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.: 
- osoby pow. 50 r.ż.  
- osoby długotrwale bezrobotne (pozostające bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 m-cy łącznie z okresem pozostawania bez pracy przed dniem zarejestrowania w PUP)
- kobiety
- osoby niepełnosprawne
- osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych,
a także:
- rolnicy i członkowie ich rodzin prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne do wielkości 2 ha, zamierzający odejść z rolnictwa, należący do ww. grup.
 
Projekt skierowany jest do bezrobotnych osób niepełnosprawnych w proporcji co najmniej takiej samej, jak proporcja osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako osoby bezrobotne w rejestrze PUP, kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach projektu (należących do I lub II profilu) w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych (wg stanu na 31.12.2016 r.).
 
Projekt skierowany jest do bezrobotnych osób w wieku 50+ w proporcji co najmniej takiej samej, jak proporcja osób  w wieku 50+  zarejestrowanych jako osoby bezrobotne w rejestrze PUP, kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach projektu (należących do I lub II profilu) w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych (wg stanu na 31.12.2016 r.).
 
Projekt zakłada nabór zarówno w III jak i IV kwartale 2017 r. dla co najmniej 15% (III kw.) i 10% (IV kw.) uczestników projektu.
Każdy z uczestniczek/uczestników projektu zostanie objęty kompleksowym wsparciem, dokonana zostanie identyfikacja potrzeb osób bezrobotnych pozostających bez zatrudnienia poprzez przygotowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania. Ponadto uczestnicy objęci  zostaną poradnictwem zawodowym lub pośrednictwem pracy. 
 
Formy aktywizacji przewidziane w projekcie: 
- staże – 59 osób
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej - 13 osób (maksymalna kwota dofinansowania - 21.000 zł),
Przewiduje się iż w ramach projektu zaktywizowanych zostanie ok. 72 osób bezrobotnych.

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona będzie w sposób ciągły maksymalnie do dnia 31.12.2017 r. Okres ten może ulec skróceniu w przypadku braku w budżecie wolnych środków, które pozwalają na dalszy nabór uczestników projektu w ramach danego zadania.

Efektywność zatrudnieniowa planowana do osiągnięcia na poziomie co najmniej 44%.

Planowane efekty: 
- zdobycie doświadczenia zawodowego w ramach zorganizowanego stażu,
- wsparcie finansowe przy uruchamianiu działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje dot. udziału w projekcie: 
Beata Pencak - Koordynator projektu tel. 134616037
 
Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę