Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Lesku


Zawartość stron

Okres realizacji projektu 01.02.2019 r. - 31.12.2019 r.
Wartość projektu 596.331,00 zł.
Cel projektu Podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 r.ż. zarejestrowanych w PUP Lesko.
 
Do udziału w projekcie zapraszamy
1. Osoby powyżej 29 roku życia, zarejestrowane w PUP Lesko jako osoby bezrobotne, należące co najmniej do jednej z następujących grup, tj.
- osoby pow. 50 r.ż. 
- osoby długotrwale bezrobotne (pozostające bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 m-cy łącznie z okresem pozostawania bez pracy przed dniem zarejestrowania w PUP)
- kobiety
- osoby niepełnosprawne
- osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych,
a także
- rolnicy i członkowie ich rodzin
posiadający nieruchomość rolną podlegający ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tyt., prowadzonego gospodarstwa rolnego, które chcą odejść z rolnictwa. Udzielone im wsparcie ma na celu podjęcie zatrudnienia poza rolnictwem i przejście z systemu ubezpieczeń społecznych rolników opartego na KRUS do ogólnego systemu ubezpieczeń społ. na ZUS.
 
Uczestnikami projektu mogą być również bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, którzy nie należą do w/w kategorii uczestników, niemniej jednak udział tych osób w projekcie nie przekroczy 20% bezrobotnych objętych wsparciem w ramach projektu, a udzielone im wsparcie ma doprowadzić do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

Pierwszeństwo w przyjęciu do projektu przez cały jego okres będą miały osoby, które zgodnie z zaplanowaną ścieżką zakończyły udział w projektach realizowanych w ramach Działania 8.2 RPO WP oraz uczestnicy projektów w ramach Działania 7.4 RPO WP kwalifikujący się do objęcia wsparciem.

Każdy z uczestniczek/uczestników projektu zostanie objęty kompleksowym wsparciem, dokonana zostanie identyfikacja potrzeb osób bezrobotnych pozostających bez zatrudnienia poprzez przygotowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania. Ponadto uczestnicy objęci  zostaną poradnictwem zawodowym lub pośrednictwem pracy.
 
Formy aktywizacji przewidziane w projekcie
- staże – 29 osób (okres odbywania stażu min. 3 miesiące max. 6 miesięcy)
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej - 21 osób (maksymalna kwota dofinansowania - 21.000 zł),
Przewiduje się iż w ramach projektu zaktywizowanych zostanie ok. 50 osób bezrobotnych.
 

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona będzie w sposób ciągły maksymalnie do dnia 31.12.2019 r. Okres ten może ulec skróceniu w przypadku braku w budżecie wolnych środków, które pozwalają na dalszy nabór uczestników projektu w ramach danego zadania.
 
Planowane efekty
- zdobycie doświadczenia zawodowego w ramach zorganizowanego stażu,
- wsparcie finansowe przy uruchamianiu działalności gospodarczej.
 
Szczegółowe informacje dot. udziału w projekcie
Beata Pencak - Koordynator projektu tel. 134616037

 
Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.
 
Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę